BezpiecznaJa

22 Lut 2017

Nie lubię sama wracać do domu w nocy – zazwyczaj biorę taksówkę. Najczęściej poruszam się samochodem, co nie jest dobre dla mojej kondycji fizycznej, niestety. Czy mogę o sobie powiedzieć BezpiecznaJa? Tak, ale tylko pozornie. Zdecydowałam się wesprzeć akcję BezpiecznaJa z kilku powodów:

  1. sama byłam świadkiem przemocy wobec kobiety – zdarzyło mi się kilka lat temu, kiedy byłam w klubie, że chłopak wyprowadzał dziewczynę, która miała przerażoną minę i mijając ją zauważyłam, że chłopak mocno trzyma ją za włosy. Udałam głupa, podbiegłam i powiedziałam coś w stylu: cześć, co za spotkanie, całe wieki cię nie widziałam… chłopak zaskoczony zwolnił uścisk, a na jej twarzy odmalowała się taka ulga jakiej dotąd nigdy nie widziałam. Poznali się właśnie w klubie…
  1. sama doświadczyłam przemocy (werbalnej) – przemoc jest nie tylko fizyczna, ale również psychiczna, werbalna. Ja się uwolniłam z toksycznej relacji, ale troche mi to zajęło. Myślę, że gdyby akcje takie jak BezpiecznaJa były prowadzone regularnie, to zapewne mając taką wiedzę zrobiłabym to znacznie wcześniej
  1. mam nastoletnią córkę – jej bezpieczeństwo jest dla mnie bardzo ważne i chciałabym, żeby wzięła udział w wykładach BezpiecznaJaTeen. Będę ją do tego namawiać.
  1. uważam, że kobiety potrzebują edukacji, w zakresie zwiększenia swojego bezpieczeństwa – czytając różne dyskusje, artykuły gdzie tematem jest przemoc, edukacji nigdy dość!
  1. uważam również, że zbyt często kobiety znoszą przemoc wobec siebie w milczeniu – czasami kobiety nie wierzą, że sobie poradzą, czasami myślą, że są gorsze, a czasami to po prostu starch przed oceną. Zwiększanie świadomości wśród kobiet poprzez szkolenia i warsztaty BezpiecznaJa oraz BezpiecznaJaTeen są tym bardziej istotne.
Nie przyjmujmy pozycji strusia i nie chowajmy głowy w piasek. Dzisiaj może nas to nie dotyczyć, ale jutro czy pojutrze… chociaż nikomu nie życzę takich przeżyć to nigdy nic nie wiadomo, a szkolenia BezpiecznaJa i BezpiecznaJaTeen oferują kobietom i nastolatkom solidną dawkę wiedzy, która ma na celu zwiększenie świadomości kobiet i nastolatek.   ********************************************************************* [pomagam.im/BezpiecznaJa] Stowarzyszenie Fair is zbiera fundusze, które zostaną przeznaczone na organizację szkoleń. Ważne jest wsparcie finansowe, ale również udostępnianie apelu wśród swoich znajomych. Na stronie zbiórki funduszy znajdziecie dokładne informacje, m.in. poniższą:   Żeby trasa doszła do skutku, musimy pokryć jej koszty, w tym dojazdy, noclegi,  wyżywienie, materiały promocyjne, koszty około organizacyjne.   Część środków zostanie też przeznaczona na wydanie książki ”BezpiecznaTy”.  Zebrana kwota pokryje również koszta akcji oraz podatki.Zakupimy także dla Dominiki mikrofon nagłowny żeby każde kilkugodzinne szkolenie mogła prowadzić komfortowo.Kiedy uda nam się to zrobić, znajdziemy najbliższe wolne terminy i wyznaczymy trasę BezpiecznaJa. Pierwsze planowane szkolenia przewidujemy na kwiecień-czerwiec 2017. Jeśli nie zbierzemy całej kwoty zrobimy tyle szkoleń na ile wystarczy. Jednak głęboko wierzymy, że będzie ich znacznie więcej niż zakładamy 🙂 [pomagam.im/BezpiecznaJa]  *********************************************************************   Będąc ambasadorką akcji BezpiecznaJa chcę Wam przekazać jeszcze poniższą informację: Stowarzyszenie Fairis szuka blogerek do współpracy. Chodzi o wspólną blogerską działalność charytatywną, wsparcie kobiecego projektu bezpłatnych szkoleń dla kobiet i nastolatek w zakresie prewencji przemocy i gwałtu, BezpiecznaJa. Projekt rozpoczyna obecnie ogólnopolską trasę bezpłatnych szkoleń w każdym mieście dla uczennic lokalnych szkół gimnazjalnych i średnich oraz osobno dla kobiet 18+. Na początek tego celu zbieramy środki poprzez akcje crowdfunding’ową [CF].   Szkolenie mocno rozwojowe, motywujące, budujące świadomość i siłę do zmiany swojego życia. Cała akcja świetnie wpływa na PR bloga, a do tego powoduje zwiększenie odwiedzin. Jak?
  1. My umieszczamy logo i link do każdego bloga biorącego udział w akcji [po przesłaniu do nas linku do wpisu oraz logo] na bezpośredniej stronie bezpiecznaja.pl w zakładce “wspierający / blogerzy”,dodatkowo raz w tygodniu publikujemy na naszym FP link do zaktualizowanej zakładki”. To samo zostanie umieszczone w zakładce Wspierający / Blogerzy na oficjalnej stronie Stowarzyszenia FAIR IS, które jest patronem akcji BezpiecznaJa. [fairis.pl]
  2. We wpisie powinna znaleźć się informacja o blogerze od którego wywodzi się akcja i nominowanie kolejnych 2 blogerek. One również umieszczają u siebie we wpisie link do bloga,który je nominował i nominują kolejne dwie blogerki. W ten sposób powstaje powiązana sieć linków.
  3. Napisz też w kilku słowach “co rozumiesz przez “poczucie bezpieczeństwa”” lub “dlaczego uważasz, że bezpieczeństwo jest ważne.
  Dodatkowo jedno z wydawnictw, które wspiera akcję BezpiecznaJa, przekazało dla 10 chętnych blogerek książki ” Co mnie zmieniło na zawsze” lub ” Sama się prosiła” do dodatkowego zrecenzowania przy okazji wpisu do akcji.   Daj znać proszę czy chciałabyś dodatkowo wpisać  recenzję książki. [Książka zostanie wysłana z wydawnictwa do Ciebie]   Tytuł wpisu powinien zawierać zwrot: “Blogerzy dla BezpiecznaJa” oraz zawierać tę frazę w treści oraz słowach kluczowych żeby zwiększyć wyszukiwalność bloga po tej frazie. Szczególnie mocne działanie SEO na samym początku akcji, bo blog trafia w silniki googl’a jako jeden z początkowych i bardzo długo wyskakuje na pierwszych miejscach w wyszukiwarce. Wpis musi tez zawierać aktywny  link do akcji CF BezpiecznaJa [pomagam.im/BezpiecznaJa] Gdybyś dodatkowo zechciała wesprzeć akcje jakaś wpłatą, nawet 5 zł, warto wtedy zakładając konto na pomagam.im założyć od razu konto firmowe z nazwą bloga,  podać w opisie link do niego, jakiś ciekawy opis i dać się poznać jako darczyńca dodatkowej grupie docelowej, która przegląda profile tych, którzy wspierają projekt. Pojawia się wtedy od razu kolejny świetny, wysokowartościowy link prowadzący do Twojego bloga.   Link do całej akcji crowdfunding’owej   Kiedy Twój wpis powstanie, przyślij proszę link do niego oraz swoje logo na adres blogerzy@bezpiecznaja.pl

Komentarze

Komentuj tutaj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *